Rad sa decom koja imaju razvojne i zdravstvene teškoće

U radu sa decom, neretko se susrećemo sa decom sa problemima u razvoju.

Kroz ovaj vebinar namenjen prvenstveno vaspitačima i stručnim saradnicima u vrtićima, naučićete i unaprediti znanje o vrstama specifičnih poremećaja i zdravstvenih problema kod dece.

Naučićete da prepoznate kako se ti poremećaji manifestuju i utiču na celokupan dečiji razvoj i učenje, i kako mogu uticati na socijalno okruženje deteta i na odnos prema vršnjacima. Predstaviće vam se načini na koji mogu da se vrše korekcije ponašanja uz formiranje adekvatnog pristupa, kao i preporuke za rad i izradu didaktičkog materijala za rad.

I na kraju dobićete više informacija o školama za obrazovanje učenika sa smetnjama u ravoju, kao servisima dodatne podrške, kako za zaposlene tako i za decu sa smetnjama u razvoju.

Datum: 25. januar 2024. god.

Vebinar se održava od 18-20h.

Pojedinačne prijave:

PRIJAVE PREKO USTANOVE

Cena vebinara po učesniku:  RSD 1050

• 6 do 10 prijavljenih – 5% popusta na ukupan iznos
  • od 11 do 20 prijavljenih – 10% popusta na ukupan iznos
  • preko 20 učesnika iz ustanove – 15% popusta na ukupan iznos
⚠️ Nakon popunjvanja formulara, dobićete predračun u mejlu u roku od 24h.
Upustvo za prijavu:
  1. Kliknite na tip prijave (pojedinačna ili prijava preko ustanove)
  2. Popunite prijavni formular
  3. Nakon par minuta stići će vam mejl sa podacima za uplatu
  4. Nakon što uplatite prijavu, pošaljite sliku uplatnice (ili screenshot ako plaćate online) na oc.kontiki@gmail.com

Najčešće postavljana pitanja:

Vebinar je namenjen: vaspitačima u vrtićima i predškolskim ustanovama.

Utisci učesnika prethodnog vebinara sa ovom temom:

Odlican, dosta mi je pomogao u vezi sa radom sa decom koja imaju razvojni poremecaj. Mogu prepoznati i posavetovati roditelje i koleginice u radu sa ovakvom decom.

Odlican sadrzaj sa veoma jasnim i razumljivim objasnjenjima.
Jako dobar i doprinosi olakšanje u radu sa decom.

Seminar bih opisala kao strucan, koristan uz kompetentnog predavaca sa uverenim nastupom.

Preporučila bih da i ostali vaspitači učestvuju na ovakvim seminarima jer ima dosta problema kod inkluzije s kojima je susrećemo a trebalo bi da znamo kako da resimo te probleme

Upoznajte predavača:

dr Tatjana Simic

dr Tatjana Simić

Dr Tatjana Simić, po obrazovanju defektolog, doktor medicinskih nauka.
Autor brojnih stručnih radova na temu deca i učenici sa smetnjama u razvoju.

Više od trideset godina rada sa ovom kategorijom dece i njihovim roditeljima. Radi kao direktor škole za osnovno i srednje obrazovanje „Vukašin Marković“ u Kragujevcu, koja se bavi obrazovanjem dece sa smetnjama u razvoju.

Pokretač je inicijative za pružanje dodatne podrške učenicima i nastavnicima u sistemu redovnog obrazovanja, od strane škola za obrazovanje učenika sa smetnjama u razvoju.