Sve više se vraćamo prirodi i njenim efikasnim načinima lečenja i obogaćivanja organizma.

Kroz ovaj vebinar osim teoretskog dela, naučićete i kako na lak i brz način možete sami kod kuće napraviti tinkture, masti, sapune, meleme,….

Vebinar je pogodan za rad sa decom u vrtićima i za primenu projektne nastave u školama, obogaćen jednosmenski rad, međupredmetno povezivanje, razvijanje opštih i međupredmetnih kompetencija učenika.

Na vebinaru čućete više o sledećim temama:

1. Priroda leči – prednosti i nedostaci biljnih lekova
    Farmakološki aktivni sastojci biljaka.
  2. Priprema lekovitih preparata u vidu infuza, dekokta, macerata, tinktura, masti, melema itd.
  3. Biljke imunostimulatori (deluju tako što podižu imunitet) i antiseptici (sprečavaju rast i razvoj mikroorganizama).
  4. Obezbeđivanje adekvatnih uslova za samostalno uzgajanje biljaka imunostimulatora i antiseptika u gradskim i seoskim sredinama.
  5. Detaljna analiza sakupljanja i čuvanja istih.
  6. Način pripremanja preparata od biljaka imunostimulatora i antiseptika i njihova upotreba.

Vebinar je namenjen vaspitačima u predškolskim ustanovama, učiteljima, nastavnicima osnovnih i srednjih škola, stručnim saradnicima i svim zainteresovanim za fitoterapiju.

Za prisustvo na vebinaru/odslučan snimak vebinara  dobijaju se potvrde za interno stručno usavršavanje od 4 sata kao i materijal sa vebinara!

Moguće je kupiti snimak ovog vebinara! I pogledati ga kad vama odgovara.

Kada kupite snimak vebinara:

• link za gledanje vebinara će biti aktivan 72h od kada prvi put kliknete na link
  • možete 3x da kliknete na link
  • dobićete sertifikat o odgledanom vebinaru
  • dobićete materijale sa vebinara
dr Gorica Đelić

dr Gorica Đelić - zaposlena na Prirodno-matematičkom fakultetu, Univerziteta u Kragujevcu. Izvodi nastavu iz grupe botaničkih predmeta (Sistematika biljaka, Lekovite biljke i održivo korišćenje).

Od 2004 aktivno učestvuje u realizaciji brojnih seminara za stručno usavršavanje nastavnika, vaspitača, stručnih saradnika i direktora kao što su: Zanimljiva biologija - savremene metode i novi pristupi; U Regionalnom centru za talente Kragujevac, iz biologije kao mentor je od 2008. godine.

Završila je seminar: Unapređivanje nastavničkih kompeticija – seminar za nastavnike i saradnike Bioloških i srodnih fakulteta u Srbiji.