Dokumentovanje i planiranje vaspitno-obrazovnog rada u vrtićima

DOKUMENTOVANjA I PLANIRANjE VASPITNO-OBRAZOVNOG RADA U VRTIĆIMA – GRAĐENjE ZAJEDNIČKOG RAZUMEVANJA SVRHE DOKUMENTACIJE

Učesnici : vaspitači i medicinske sestre vaspitači, stručni saradnici i saradnici, direktori, profesori razredne nastave

Predškolske ustanove od 2018. Godine ostvaruju osnove programa predškolskog vaspitanja i obrazovanja „Godine uzleta“.  Period implementacije i primene programa u periodu od tri do pet godina, u ustanovama /vrtićima, pruža nam mogućnost da budemo akteri promena  u sopstvenim praksama.

Vebinar pokreće dijalog o zajedničkom razumevanju dokumentacije , dokumentovanja i planiranja u sopstvenim praksama. Da li je uvek pitanje ili izazov vam prakse ili u samoj praksi? U kojoj meri smo vešti  da alate koje imamo, npr. fotografije, iskaze dece ili porodica, razmene sa drugima prepoznamo kao potencijale dokumentovanih i promišljenih promena? Koliko je važno čitati literaturu, pitati se da li učim?  Vebinar obuhvata primere , sekvence iz prakse vaspitača o primeni instrumenata, zajedničkim promišljanjima i učenju.

TEME

• Pitanja koja postavljam sebi i drugima u odnosu na temu su….
      • Dokumentacija i dokumentovanje u realnom programu vrtića
      • Gde počinje promena praktičara?
      • Primer/i promene
      • Sutra ću primeniti/promeniti?

Prijavi se na vebinar:

Datum: 07. novembar 2024.

Vebinar se održava od 18-19:30h.

• 6 do 10 prijavljenih – 5% popusta na ukupan iznos
  • od 11 do 20 prijavljenih – 10% popusta na ukupan iznos
  • preko 20 učesnika iz ustanove – 15% popusta na ukupan iznos
Upustvo za prijavu:
  1. Kliknite na tip prijave (pojedinačna ili prijava preko ustanove)
  2. Popunite prijavni formular
  3. Nakon par minuta stići će vam mejl sa podacima za uplatu
  4. Nakon što uplatite prijavu, pošaljite sliku uplatnice (ili screenshot ako plaćate online) na oc.kontiki@gmail.com

Najčešće postavljana pitanja:

Upoznajte predavača:

Olivera Kolarićanita Erić

Anita Erić, stručni saradnik u predškolskoj ustanovi u Kragujevcu. Više od 25 godina radi u obrazovanju, u predškolskoj ustanovi „Nada Naumović“.

Koautor obuka u periodu od 2012.-2021. kroz teme: inkluzivno obrazovanje, tranzicija i unapređivanje kvaliteta rada ustanove. Mentor obuka i implementacije programa „Godine uzleta“, samovrednovanje u PU, programa „Porodično orijentisane rane intervencije“ i „Razigrano roditeljstvo kroz igru“.

Učešće u projektima u ustanovi, gradu i međunarodnom nivou ( Erazmus). Koautor priručnika “Učenje kroz praksu u vrtiću, priručnik za refleksivne praktičare“ i „Rastimo uz decu“. Autor i ko-autor stručnih članaka, tekstova i radova. Praktičar koji sa decom, porodicama i praktičarima traga za odgovorima na pitanja iz/o praksi.