Upravljanje stresom i asertivna komunikacija: ključevi za održavanje balansa i uspešne odnose

23. i 24. oktobar 2024 – 18 h

Vebinar #1: Kako upravljati stresom i sprečiti profesionalno sagorevanje

Vreme u kome živimo nas svakodnevno suočava sa teškoćama kako na ličnom tako i na profesionalnom planu. Naši adaptivni mehanizmi se troše i nastaje faza kada osećamo da nismo u stanju da funkcionišemo ni u najobičnijim aktivnostima. Sve ono što nas je ranije ispunjavalo, sada nas čini ravnodušnim. I živimo dan po dan, a svaki dan isti…

Vebinar je namenjen zaposlenima u obrazovanju, kao jednoj od ”pomagačkih” profesija koja je posebno izložena stresu. Naš cilj je pomoć pomagačima u razvijanju ličnih obrazaca za prevladavanje negativnih efekata stresa i profesionalnog sagorevanja.

Na osnovu praktičnih iskustava, u okviru svake teme pokušaćemo da istaknemo ključna pitanja i moguće odgovore/rešenja

Vebinar #2: Naučite tehnike asertivne komunikacije i unapredite odnose sa drugim ljudima

Biti asertivan znači umeti iskazati svoje mišljenje, osećanja i potrebe jasno, direktno i otvoreno, na socijalno privatljiv način uz uvažavanje drugih ljudi.

Asertivna osoba ume da se zauzme za sebe i svoja prava, a da pri tome ne povredi druge ljude. Poštuje tuđe stavove ali to ne znači da mora i da ih prhvati. Jasno postavlja sopstvene granice i time čuva svoje dostojanstvo.

Poznavanje tehnika asertivne komunikacije vam može pomoći u raznim neprijatnim situacijama, naročito onda kada postoji opasnost da budete izmanipulisani ili kada je potrebno da jasno kažete ’’ne’’ umesto ’’NEma problema’’.

Zašto je za naš život dobro biti asertivan? Kada naučimo kako da se izborimo za sebe bez ugrožavanja drugih ljudi, nemamo strah, osećanje krivice ili neku drugu negativnu emociju, već osećaj zadovoljstva da smo reagovali u skladu sa onim što nam je važno i potrebno, da smo postigli cilj bez ulaženja u konflikte, čime razvijamo svoje samopouzdanje i samopoštovanje.

Asertivnost se uči, pa da počnemo na vebinaru koji smo pripremili za sve vas koji ste prepoznali delić koji nedostaje.

Cena vebinara pojedinačno je 1200 dinara

Cena paketa je 2100 dinara

Za veći broj prijavljenih preko ustanove, možete ostvariti popust do 15%

Datum: 23. i 24. septembar 2024.23oktobar

Vebinari se održavaju od 18-20h.

Prijavi se na vebinar:

Cena:

• oba vebinara RSD 2100,
  • cena pojedinacnog vebinara RSD 1200.
Upustvo za prijavu:
  1. Kliknite na tip prijave (pojedinačna ili prijava preko ustanove)
  2. Popunite prijavni formular
  3. Nakon par minuta stići će vam mejl sa podacima za uplatu
  4. Nakon što uplatite prijavu, pošaljite sliku uplatnice (ili screenshot ako plaćate online) na oc.kontiki@gmail.com

Najčešće postavljana pitanja:

Vebinar je namenjen: vaspitačima u predškolskim ustanovama, nastavnicima razredne nastave, nastavnicima predmetne nastave u osnovnim i srednjim školama, stručnim saradnicima, direktorima.

Utisci učesnika prethodnog vebinara sa ovom temom:

"Ozbiljan vebinar, sa puno konkrektnih saveta, informacija, sleda koraka"

"Konkretni primeri za oblasti promene ponašanja"

"Veoma korisno. Došla sam do najnovijih informacija koje nisam dobila u ustanovi."

"Jako informativan, edukativan pogotovo za nas pocetnike u ovoj oblasti ;)"

Valentina Grbić; Vodič kroz stres, Prevencija nasilja i diskriminacije

Valentina Grbić

Valentina Grbić, diplomirani psiholog, rođena 1968. godine u Kragujevcu. Zaposlena je u osnovnoj školi ''Dragiša Mihailović'' u Kragujevcu. U obrazovanju radi 30 godina i više od 20 godina realizuje obuke u različitim oblastima.

Autor je i voditelj akreditovanih programa obuka za zaposlene u obrazovanju ”Efektivno podučavanje” i ”Romi kroz vreme”. Realizovala je obuke za nastavnike za ostvarivanje nastave orijentisane ka ishodima učenja (ZUOV) i razvijanje kritičkog mišljenja i rešavanja problema (Britanski savet).

Autor je i voditelj obuka poslovnih veština: Timski rad, Upravljanje stresom u biznisu, Poslovna komunikacija i javni nastup, Poslovni bonton, Traženje posla i ponašanje u radnom okruženju, Menadžerske veštine, Donošenje odluka, Od ideje do realizacije. Autor je i voditelj obuka u projektima podsticanja preduzetništva za mlade i žene u ruralnim oblastima.

Tri godine iskustva na poslovima savetnika spoljnog saradnika za zaštitu od nasilja. Akreditovani je trener Nacionalne agencije za javnu upravu za oblast ”Lični razvoj i veštine”. Autor je priručnika ’’Timski rad’’.