Шарена апотека
предавач др Горица Ђелић | 10. мај 2022. | 18-20 h
Праћење раста биљака и неговање истих омогућава да се код деце развије моторика, одговорност, стрпљење, здраве навике. А како се биљке развијају од семена до плода (наклијавање семена, прављење резница, расађивање, заливање, заштита од корова) и још много тога, можете сазнати у оквиру вебинара “Шарена апотека”.
На вебинару чућете више о следећим темама:
- Биљке су свуда око нас.
- Улога биљака у природи.
- Биљке у служби човека.
- Грађа биљака (корен, стабло, лист, цвет и плод)
- Развиће биљака од семена до плода (наклијавање семена, прављење резница, расађивање, заливање, заштита од корова) активности које деца предшколског и школског узраста до 12 година могу да обављају. Праћење раста биљака и неговање истих омогућава да се код деце развије моторика, одговорност, стрпљење, здраве навике.
- Избор биљака за шарену апотеку. Шарена апотека може бити облика цвета, лавиринта, концентричних кругова… Све активности у оквиру израде апотеке на отвореном допринеће развој креативности код деце и омогућити да на занимљив начин деца стекну знања о повезаности живе и неживе природе.
- Гајење босиљка, невена, матичњака, жалфије, лаванде и смиља из семена и резница до плода.
- Прављење масти, уља, освеживача од биљака из шарене апотеке.
*За присуство на вебинару добијају се потврде за интерно стручно усавршавање од 4 сата.
Вебинар је намењен: васпитачима у предшколским установама, наставницима разредне наставе, наставницима предметне наставе у основним и средњим школама, стручним сарадницима и директорима.
Цена вебинара по учеснику: 900,00 дин
Пријавни формулар за појединце | Пријавни формулар за установе
За пријаву већег броја учесника из једне установе, цене су следеће:
од 5 до 10 пријављених – 850 дин. по учеснику
од 11 до 20 пријављених – 800 дин. по учеснику
преко 20 учесника из установе – 750 дин. по учеснику
НАПОМЕНА: учесници се и самостално могу организовати у веће групе и тиме остварити попуст
Биографија предавача:
др Горица Ђелић – запослена на Природно-математичком факултету, Универзитета у Крагујевцу. Изводи наставу из групе ботаничких предмета (Систематика биљака, Лековите биљке и одрживо коришћење).
Од 2004 активно учествује у реализацији бројних семинара за стручно усавршавање наставника, васпитача, стручних сарадника и директора као што су: Занимљива биологија- савремене методе и нови приступи; У Регионалном центру за таленте Крагујевац, из биологије као ментор је од 2008. године. Завршила је семинар: Унапређивање наставничких компетиција –семинар за наставнике и сараднике Биолошких и сродних факултета у Србији.