Популаризација науке кроз пројекте

Предавање вам пружа могућност да сазнате на који начин можете своје идеје реализовати кроз пројекте популаризације науке. Кроз конкретне примере одобрених и реализованих пројеката добићете одговоре на питања:

• На који начин идеју претворити у пројекат?
  • Како написати предлог пројекта?
  • Коме аплицирати предлог пројекта?
  • На који начин оперативно реализовати пројекат?
  • Које су обавезе наративног и финансијског извештавања?
  • Који су бенефити за ментора и ученике на крају реализације?

Цена вебинара по учеснику: РСД 950,00

За пријаву већег броја учесника из једне установе, цене су следеће:

• 5 до 10 пријављених – 5% попуста на укупан износ
  • од 11 до 20 пријављених – 10% попуста на укупан износ
  • преко 20 учесника из установе – 15% попуста на укупан износ

НАПОМЕНА:

• учесници се и самостално могу организовати у веће групе и тиме остварити попуст.
  • вебинар се одржава преко Zoom платформе.
  • за присуство на вебинару добијају се потврде за интерно стручно усавршавање од 4 сата.
  • вебинар је намењен: васпитачима, учитељима, наставницима основних и средњих школа, стручним сарадницима и свим заинтересованим за промоцију науке кроз аплицирање предлога пројеката.
Suzana Dobricic Popularizacija nauke kroz projekte

Сузана Милошевић Добричић

Од 2008.године ради као професор биологије у ОШ „Трећи крагујевачки батаљон“ у Крагујевцу.

Учестововала је у низу остварених пројеката:

• “Језеро Бубањ- некада и сада” – Ноћ истраживача 2019.год;

• Фестивал науке 2019.год. у Београду са темом “Удахни, зарони, истражи”;

• реализатор пројекта “Завиримо у водени свет језера”, “Генетички изазов!”, “У царству гљива”, Од извора реке до ушћа, да ли постоjе разлике?;

• Мобилни ботаничар;

• “Говор фосила” у Ноћи истраживача 2020., Ноћ истраживача 2021.г., “Zero waste tk bataljon”, Бактерије, наши (не)пријатељи, Виђено очима пчела из категорије 2, а све уз подршку Центра за промоцију науке и Научног клуба Крагујевац.

• Реализатор пројеката у удружењу ЕкоМатоТека: Покрени град, селектуј отпад!;

• Медоносне биљке за одрживо пчеларство;

• Рамсарски научни караван.

Сарадник и ментор ученицима у раду Kidhub-а Дизајнатон методом на тему климатске промене и дечија решења у оквиру циљева УН о одрживом развоју.

Учесник у Еразмус пројекту ОДИ-образовање за друштвену иновацију у сарадњи са Kidhub-ом.

Радила као стручни сарадник лабораторијских истраживања из области Хидробиологије и заштите животне средине у „Акваријуму“ Крагујевац.

Била је лидер пројекта – Едукација руралног становништва о заштити вода у сарадњи са РЕЦ-ом за заштиту животне средине за Централну и Источну Европу уз финансијску помоћ Данске агенције за животну средину.

Има и низ објављених стручних радова из области хидробиологије у стручним часописима.