Unapređenje obrazovne prakse: putovanje kroz psihološke strategije nastave

Predstavljamo vam dva uzbudljiva vebinara koja će transformisati vaš pristup nastavi i unaprediti vaše profesionalne veštine.

Prvi vebinar, zakazan za 13. decembar 2023, fokusira se na ključne psihološke principe učenja, pamćenja i motivacije. Očekuje vas interaktivno putovanje kroz najnovija istraživanja u ovoj oblasti, s ciljem primene ovih principa u praksi, usklađenoj s najvišim standardima kvalitetne nastave.

A to nije kraj! Drugi vebinar, zakazan za 15. decembar 2023, posvećen je podršci nastavnicima u samovrednovanju. Ovaj vebinar pruža duboko razumevanje refleksivnosti i refleksivne prakse, ključnih za ostvarivanje efektivne i efikasne nastave, kao i vašeg profesionalnog razvoja.

Nadamo se da ćete se pridružiti ovom putovanju unapređenja obrazovne prakse i sticanja novih veština koje će vam ne samo proširiti horizonte, već i povećati vašu vrednost kao edukatora. Bez daljeg odlaganja, započnimo ovo putovanje zajedno!

Vebinar 1: “Organizovanje efikasne i efektivne nastave primenom psiholoških principa i strategija učenja”

Datum: 13. decembar 2023

Vebinar će ti pružiti mogućnost da se bolje upoznaš sa psihološkim principima učenja, pamćenja i motivacije, zasnovanim na najnovijim istraživanjima u ovoj oblasti. Učićemo o tome kako ovi principi mogu biti primenjeni u nastavnim situacijama u skladu sa standardima kvalitetne nastave i učenja.

Ali to nije sve! Ovaj vebinar će ti takođe pomoći da bolje razumeš psihološke fenomene i pojave koje se javljaju u interakciji nastavnik-učenik, kao i faktore koji utiču na motivaciju za školsko učenje. Saznaćeš kako ova saznanja mogu biti primenjena za unapređenje oblasti nastave i učenja, što će rezultirati efikasnijom i efektivnijom nastavom.

Vebinar je posebno osmišljen za unapređivanje kompetencija nastavnika i stručnih saradnika u organizovanju efikasnije i efektivnije nastave i učenja. Dakle, ne samo da ćeš dobiti nova znanja i veštine, već ćeš i povećati svoju vrednost kao nastavnik ili stručni saradnik.

Vebinar 2: “Podrška nastavnicima u samovrednovanju sopstvene prakse – nastavnik kao refleksivni praktičar”

Datum: 15. decembar 2023

Da li ste spremni da unapredite svoje podučavanje i dostignete viši nivo u svom radu? Uskoro će se održati vebinar koji je osmišljen da osnaži edukatore poput vas da postanu efikasniji i efektivniji u učionici. Tokom ovog vebinara, koji pruža detaljne informacije o refleksivnosti i refleksivnoj praksi, stičete dublje razumevanje ključnih principa i praksi koje pokreću efektivnu i efikasnu nastavu i profesionalni razvoj.

Prijavljivanjem za ovaj vebinar, moći ćete da:

* Poboljšate svoje veštine rada u učionici tako što ćete proširiti svoja znanja o važnosti refleksivne prakse u kontekstu nastave.
    * Razvijete kvalitete refleksivnog praktičara, koji su neophodni za negovanje pozitivnog okruženja za učenje.
    * Proširite svoja znanja o strategijama primene refleksivnosti u učionici, što će vam pomoći da postanete efikasniji edukator.
    * Upoznate se sa primerima tehnika i metoda koje se koriste u školskoj praksi.

Specijalna ponuda!

Za one koji se odluče za oba vebinara, pripremili smo specijalnu ponudu: Paket oba vebinara za samo 1900 RSD! Ako se odlučite za pojedinačnu prijavu, cena jednog vebinara je 1100 RSD.

Ne propustite ovu priliku da se informišete, pripremite i postavite svoja pitanja stručnjacima iz oblasti. Čekamo vas!

Cena vebinara:

Cena za oba vebinara je RSD 1900, dok je cena pojedinacnog vebinara RSD 1100.

Vebinar je namenjen: učiteljima, nastavnicima osnovnih i srednjih škola, stručnim saradnicima.

Za prisustvo na vebinaru dobijaju se potvrde za interno stručno usavršavanje od 4 sata (po vebinaru).

• 6 do 10 prijavljenih – 5% popusta na ukupan iznos
  • od 11 do 20 prijavljenih – 10% popusta na ukupan iznos
  • preko 20 učesnika iz ustanove – 15% popusta na ukupan iznos

Utisci učesnika prethodnog vebinara sa ovom temom:

Moj utisak je odličan, uživam slušajući i razmišljam o tome što čujem. Dobila sam korisne informacije i jasne smernice za realizaciju kvalitetne nastave.

Jasno objašnjenje principa učenja i njihova primena u nastavi.

Sistematičnost u izlaganju.
Upustva za promene uverenja stavova izgradnju samopozdanja i verovanja

Odlična tema i mnogo korisnih informacija. Najjači utisak mi je ostavilo objašnjenje o stereotipima i kako ih prevazići.

Dao mi je opšti uvid u jedan aspekt rada školskog psihologa.
Odlican je vebinar.

Smernice koje su upućene nastavnicima o autoritetu i načinima vođenja kvalitetnog časa.

Upoznajte predavača

Dušanka Ćirović

Dušanka Ćirović, u obrazovanju je preko 28 godina, radi u OŠ „Milutin i Draginja Todorović“ i Školskoj upravi u Kragujevcu.

Koautor je i/ili realizator akreditovanih programa obuka, uključujući Školsko razvojno planiranje, Samovrednovanje, Motivacija i psihološki principi učenja, i Inkluzivno obrazovanje.

Učestvovala je kao realizator i/ili mentor u brojnim projektima u obrazovanju, uključujući podršku obrazovanju dece i učenika migranata/izbeglica, unapređivanje kvaliteta obrazovnog sistema, i unapređenje ravnopravnog pristupa i završavanja preduniverzitetskog obrazovanja.

Koautor je objavljenih knjiga, uključujući Priručnik “Školsko razvojno planiranje – put ka školi kakvu želimo” i Priručnik “Zbirka primera inkluzivne prakse”.