Lutka, izvor kreativnosti

Otkrijte magiju lutkarskih veština i osnažite svoj pedagoški pristup!

Vebinar vas vodi kroz fascinantan svet lutkarstva, gde ćete naučiti kako da koristite lutke kao moćan alat za unapređenje aktivnog učenja, podsticanje kreativnosti i poboljšanje kvaliteta nastave.

Lutkarski rad nije samo umetnost, već i prozor ka psihološkom razumevanju ljudskih reakcija i interakcija. Otkrićete kako da podržite razvoj ličnosti kod dece i učenika, uspostavite dublju komunikaciju i podstaknete saradnju na potpuno novom nivou.

Takodje, naučićete kako lutkarski pristup može pozitivno uticati na rad sa decom sa posebnim potrebama i izazovima u ponašanju.

Na vebinaru čućete više o sledećim temama:

• Istorijski deo
  • Vrste lutke
  • Lutkarski scenario
  • Lutkarski paravan
  • Scenografija
  • Rekviziti
  • Efekti
  • Karakter lutke
  • Izrada lutke
  • Lutka kao nastavno sredstvo
  • Lutka u vannastavnim aktivnostima

Datum: 18. april 2024.

Vebinar se održava od 18-19:30h.

Prijavi se na vebinar:

• 6 do 10 prijavljenih – 5% popusta na ukupan iznos
  • od 11 do 20 prijavljenih – 10% popusta na ukupan iznos
  • preko 20 učesnika iz ustanove – 15% popusta na ukupan iznos
Upustvo za prijavu:
  1. Kliknite na tip prijave (pojedinačna ili prijava preko ustanove)
  2. Popunite prijavni formular
  3. Nakon par minuta stići će vam mejl sa podacima za uplatu
  4. Nakon što uplatite prijavu, pošaljite sliku uplatnice (ili screenshot ako plaćate online) na oc.kontiki@gmail.com

Najčešće postavljana pitanja:

Vebinar je namenjen: učiteljima i vaspitačima.

Utisci učesnika sa prethodnog vebinara:

Odlican, evo ja vec imam ideju za projekat po novim osnovama, gde mozemo ukljuciti decu, roditelje i lokalnu zajednicu.

Odlican, tema je veoma znacajna,nadam se da ce biti jos vebinara na ovu temu.

Interesantan sa mnoštvom korisnih ideja u radu sa decom. Kako možemo da napravimo lutke i osmislimo scenario, kako izgleda lutkarski scenario...

Ono što je na mene najviše ostavilo utisak je ta razlika između dramskog i lutkarskog pozorišta i režije, kao i od čega se sastoji scenografija.

Upoznajte predavača:

Dragan Kolarević

Dragan Kolarević, rođen u Kragujevcu 7.4.1970. godine. Završio sam Učiteljski fakultet u Jagodini. Zaposlen u Osnovnoj školi ,,Sveti Sava“ u Kragujevcu.

Učesnik na lutkarskim, dramskim i ekološkim festivalima, organizator Srpsko – Ruskog festivala, organizator Fer plej igara, odgovoran za program povodom školske slave i Dana škole. Za vreme bavljenja lutkarstvom osvojene su i brojne nagrade za pokazana dostignuća i umenja u lutkarstvu, za tehnička rešenja koja su prikazana u predstavama, za zvučne efekte, vaspitnu poruku kao i za kreaciju lutaka.