Дечји мозак и рани развој

Вебинар је подељен у две целине, први део вебинара ће се одржати 22. септембра од 18:30h, док се други део одржава 26. септембра од 18:30h. Снимци вебинара биће досутпни 48h од момента одржавања вебинара.

Први део:

• Грађа мозга и моћ окружења – интелигенција није искључиво природно предодређена, на њен се распон може утицати, поготово у првим годинама дететовог живота. Говоримо о грађи мозга и како изгледа његов развој те о могућностима подстицања развоја мозга кроз стимулативно и прилагођено окружење.
  • Развојна пирамида – хијерархијски приказ развојних потреба мозга кроз неколико нивоа.
  • Подстицајно окружење за емоционални и когнитивни део мозга – Каква је околина потребна детету и што да ради родитељ како би у темеље дететових уверења уградио слику о себи као о компетентном појединцу? Односно, како подстицати развој емоционалног мозга који је платформа за развој интелектуалног?
  • Подстицаји за стимулисање развоја мозга – Какве утицаје пружити детету да се стимулише развој мозга? Које конкретне садржаје и активности инкорпорирати у свакодневне ситуације и спонтане активности како би се детету пружили подстицаји и мисаони изазови и, последично, осећај компетентности и постигнућа?

Други део:

У другом делу вебинара детаљније говоримо о стварању темеља будућих мисаоних и језичких способности.

Способности разумевања, способности изражавања, фокусирања и усредсређености формирају се у раном детињству под утицајима околине. Разноврсност и слојевитост одређених утицаја доприносе развоју оних делова мозга који ће у будућности бити носиоци рационалног резоновања и стварања.

Садржај вебинара:

• развој језичног дела мозга, читање и друга језичка искуства као алат подстицања развоја мозга;
  • развој рационалног дела мозга и мисаоних способности на којима ће почивати будуће учење детета;
  • мозак и кретање;
  • социјални стрес, социјално прихватање и њихова повезаност с развојем нервних ћелија мозга.

Цена вебинара по учеснику: РСД 2700,00

Посебна погодност – за ране уплате вебинара до 15. 09 цена износи РСД 2300,00.

За пријаву већег броја учесника из једне установе, цене су следеће:

• 5 до 10 пријављених – 5% попуста на укупан износ
  • од 11 до 20 пријављених – 10% попуста на укупан износ
  • преко 20 учесника из установе – 15% попуста на укупан износ

НАПОМЕНА:

• учесници се и самостално могу организовати у веће групе и тиме остварити попуст.
  • вебинар се одржава преко Zoom платформе.
  • за присуство на вебинару добијају се потврде за интерно стручно усавршавање од 8 сати.
  • вебинар је намењен: васпитачима, стручним сарадницима и директорима предшколских установа, родитељима и будућим родитељима.
Maja Jeričić, KOHO pedagogija

Маја Јерчић, магистар педагогије и водитељка КоХо педагогије – платформе за развој и спровођење едукација намењених васпитно-образовним стручњацима и родитељима.

Неке од едукација су Дечји мозак и рани развој, Учити се може научити, Дидактичка моћ Легo коцки, Данско васпитање деце, Едукација родитеља, итд. Првенствено се бави компетенцијама учења, подстицањем раног развоја, педагошком димензијом СТЕАМ образовања и иновативним методама учења и поучавања.

Ауторка је две књиге о учењу учења (Учити се може научити, Учимо учити: ШТА је квалитетно знање и КАКО га стицати), једног приручника о медијској писмености, 3 сликовнице, од чега је једна у издању КоХо педагогије – Никола Тесла-испред будућности и игре меморије STEAM MEMORY: изуми.

Као водитељка развоја садржаја радила је у образовању одраслих, ради као уредница на развоју образовних материјала и e-learninga.