• This event has passed.

Upotrebi medijaciju da rešIš lošu komunikaciju

29.05 @ 18:00 - 20:00

Svedoci smo sve lošije komunikacije među mladima. Loša komunikacija neminovno vodi u sukobe, manje ili veće.

• Kako rešiti sukob?
  • Jedna od najboljih metoda jeste medijacija.
  • Šta je to medijacija, na kojim principima se zasniva, koji su njeni benefiti?

Rad sa učenicima, bilo u školi, bilo u domovima učenika, podrazumeva svakodnevni rad na rešavanju različitih konflikata, kao i savetovanje učenika kako da međusobne sukobe i nesporazume reše na najbolji način u korist svih zavađenih strana. Posao vaspitača, nastavnika i stručnih saradnika je da budu stalna podrška učenicima sa kojima rade. U tom smislu medijacija je veoma korisna kao način za konstruktivno rešavanje sukoba.

Osnovni cilj ovog vebinara  je upoznavanje i ovladavanje veštinama medijacije. Unapređivanje veština komunikacije i pregovaranja, rad na prevenciji  i rešavanju sukoba, kao i usvajanje novih znanja i veština koji su neophodni za obavljanje medijacije.

Date:
Time: