Učešće na ovom vebinaru pružiće vam jedinstvenu priliku da naučite iz iskustva iz prve ruke školskog tima koji već 20 godina uspešno sprovodi međunarodnu obrazovnu saradnju. Tim kragujevačke škole „Milutin i Draginja Todorović” vredno je radio na stvaranju i održavanju značajnih partnerstava sa školama širom sveta, a sada dele svoja saznanja i znanja sa vama kako bi pomogli drugim školama da započnu međunarodnu saradnju.

Tokom vebinara naučićete o pravnom okviru koji okružuje međunarodnu obrazovnu saradnju, kao io definiciji i fazama u uspostavljanju takvih partnerstava. Dobićete konkretne primere kako su međunarodnu saradnju realizovali u sopstvenoj školi, a podeliće i video snimak koji prikazuje njihova iskustva i dostignuća.

Cilj vebinara je da inspiriše i motiviše školske timove da iniciraju i olakšaju međunarodnu obrazovnu saradnju, kao i da pruže pomoć u pripremi i organizaciji ovakvih partnerstava. Pohađanjem ovog vebinara, dobićete dragocene uvide i resurse koji će vam pomoći da otvorite vrata međunarodne saradnje za vaše učenike i nastavnike. Bilo da tek počinjete sa međunarodnom saradnjom ili ste iskusan profesionalac koji želi da uči iz uspeha drugih, ovaj vebinar je dragocena prilika da proširite svoje znanje i veštine u ovoj važnoj oblasti.
Na vebinaru čućete više o sledećim temama:
  • Kako temu vidi Zakon
  • Definicija međunarodne prosvetne saradnje
  • Faze u uspostavljanju međunarodne prosvetne saradnje
  • Realizacija međunarodne prosvetne saradnje
  • Dobiti škole
  • Primeri iz škole „Milutin i Draginja Todorović“ Kragujevac, kroz prezentaciju i video zapis
  • Vebinar je namenjen nastavnicima razredne nastave u osnovnim školama, nastavnicima predmetne nastave u osnovnim i srednjim školama, stručnim saradnicima i direktorima.

Za prisustvo na vebinaru/odslučan snimak vebinara  dobijaju se potvrde za interno stručno usavršavanje od 4 sata kao i materijal sa vebinara!

Moguće je kupiti snimak ovog vebinara! I pogledati ga kad vama odgovara.

Kada kupite snimak vebinara:

• link za gledanje vebinara će biti aktivan 72h od kada prvi put kliknete na link
    • možete 3x da kliknete na link
    • dobićete sertifikat o odgledanom vebinaru
    • dobićete materijale sa vebinara
    Dragan Pavlovic

mr Dragan Pavlović

mr Dragan Pavlović, magistar didaktičko-metodičkih nauka, direktor, OŠ „Milutin i Draginja Todorović“, Kragujevac

Radio u nastavi 12 godina. Pedagoški rukovodilac škole odnosno direktor je od 2000. godine. Licencu za rad direktora stekao 2018.godine.

Aktivni učesnik obrazovnih promena u Republici Srbiji. Inicijator i učesnik brojnih projekata od nacionalnog i lokalnog interesa. Recenzent priručnika i nastavnih sredstava za učenike mlađih razreda osnovne škole. Autor i koautor Spomenice škole.

Jedan od autora i voditelja dva akreditovana programa za stručno usvaršavanje nastavnika, stručnih saradnika i direktora „Preduzetništvo – od ideje do realizacije“ i „Kako uspostaviti i realizovati međunarodnu prosvetnu saradnju?“. Realizovao više desetina obuka za direktore kandidate za sticanje licence.
    Ima objavljene stručne radove u zemlji i inostranstvu. Dobitnik lokalnih nagrada i priznanja.