Globalno zagrevanje za početnike: Kako i ti možeš da doprineseš?

Jedan od vodećih problema sa kojim se čovečanstvo u 21. suočava je globalno zagrevanje.
Upravo zbog toga je  važno da se đaci, već od prvih razreda, upoznaju sa ovim terminom, kao i sa svim posledicama do kojih globalno zagrevanje dovodi.
Vebinar je podeljen u dve celine. Prvi deo nudi odgovore na pitanja:
  • Šta je globalno zagrevanje?
  • Kako ono nastaje?
  • Šta je to ugljen-dioksid?
  • Kako ugljen-dioksid utiče na planetu?
  • Koje su posledice?
  • Kako to utiče na mene, tebe, naše roditelje i prijatelje?
Važno je da znamo da i mi možemo da doprinesemo smanjenju emisije ugljen-dioksida.

Drugi deo vebinara odgovara na pitanje KAKO?
Tooltip content
Datum: 08. 12. 2022
Vebinar se održava od 18-20h.
  • 6 do 10 prijavljenih – 5% popusta na ukupan iznos
  • od 11 do 20 prijavljenih – 10% popusta na ukupan iznos
  • preko 20 učesnika iz ustanove – 15% popusta na ukupan iznos
NAPOMENA:
  • učesnici se i samostalno mogu organizovati u veće grupe i time ostvariti popust. vebinar se održava preko Zoom platforme.
  • za prisustvo na vebinaru dobijaju se potvrde za interno stručno usavršavanje od 4 sata.
  • vebinar je namenjen: učenicima osnovnih škola, učiteljima i nastavnicima osnovnih škola, svim zainteresovanim građanima
Jelena Nikolić, doktorand u oblasti energetike i procesne tehnike.

Osnovne i master studije je završila na Fakultetu inženjerskih nauka Univerziteta u Kragujevcu. Tokom studija, boravila je u Poljskoj i Nemačkoj.

Njen master rad je nagrađen Teslinom nagradom za najbolji studentski rad u oblasti energetike u Republici Srbiji.
Sada piše doktorat sa temom “Energetsko planiranje klimatski neutralnih gradova” i veruje da se nalazimo u vremenu u kome je energetska tranzicija prekopotrebna, a demokratizacija energetskog sektora neophodna. Radi kao istraživač i saradnik u nastavi.

Studenti su je nagradili nagradom za najboljeg saradnika u toku akademske 2020/21 godine. Ima više naučnih radova objavljenih u domaćim i međunarodnim stručnim časopisima. Član energetske zadruge Elektropionir.