Projektna nastava i primeri školskih projekta

Pridružite nam se na vebinaru na temu projektne nastave. Ovo je odlična prilika da osvežite svakodnevni rad u odeljenju, razredu i školi i učinite atmosferu znatno pozitivnijom i kreativnijom u odnosu na uobičajenu svakodnevicu.
Tokom vebinara ćemo obraditi sledeće teme:

Tema 1: Projektna nastava
      • Razlika između klasične i projektne nastave
      • Efekti projektne nastave u obrazovno-vaspitnom radu
      • Uloga nastavnika i učenika
      • Šta je projekat?
      • Vrste projekata
      • Faze u pripremi projekta
      • Primer projekta: Ekološka nedelja
Tema 2: Primer dobre prakse – Humanitarna čajanka: “U šoljici čaja – svet pun sjaja”
      • Pisana priprema za navedeni školski projekat
      • Aktivnosti po fazama projekta
      • Aktivnosti u okviru zatvaranja projekta
Tema 3. Fotografije sa finalne realizacije školskog projekta
Prisustvom na ovom vebinaru steći ćete dublje razumevanje projektne nastave i njenih prednosti, kao i videti praktične primere kako se ona može primeniti u učionici. Ne propustite ovu priliku da poboljšate svoje nastavne veštine i stvorite pozitivnije i kreativnije okruženje za učenje za svoje učenike. Označite svoj kalendar i registrujte se odmah!

• 6 do 10 prijavljenih – 5% popusta na ukupan iznos
  • od 11 do 20 prijavljenih – 10% popusta na ukupan iznos
  • preko 20 učesnika iz ustanove – 15% popusta na ukupan iznos

Datum: 09. februar 2023.

Vebinar se održava od 18-20h.

Vebinar je namenjen: nastavnicima osnovnih i srednjih škola, nastavicima razredne nastave.

Dragan Pavlovic

mr Dragan Pavlović,

mr Dragan Pavlović, magistar didaktičko-metodičkih nauka, direktor, OŠ „Milutin i Draginja Todorović“, Kragujevac

Radio u nastavi 12 godina. Pedagoški rukovodilac škole odnosno direktor je od 2000. godine. Licencu za rad direktora stekao 2018.godine.

Aktivni učesnik obrazovnih promena u Republici Srbiji. Inicijator i učesnik brojnih projekata od nacionalnog i lokalnog interesa. Recenzent priručnika i nastavnih sredstava za učenike mlađih razreda osnovne škole.Autor i koautor Spomenice škole.

Jedan od autora i voditelja dva akreditovana programa za stručno usvaršavanje nastavnika, stručnih saradnika i direktora „Preduzetništvo – od ideje do realizacije“ i „Kako uspostaviti i realizovati međunarodnu prosvetnu saradnju?“. Realizovao više desetina obuka za direktore kandidate za sticanje licence.

Ima objavljene stručne radove u zemlji i inostranstvu. Dobitnik lokalnih nagrada i priznanja.