Dobro planirana dodatna obrazovna podrška učeniku putem IOP-a put je i osnov za uspešan razvoj učenika i rad nastavnika

Ovaj vebinar će vam dati priliku da produbite svoje razumevanje kako da efikasno planirate i primenite individualni obrazovni plan (IOP) za učenike kojima je možda potrebna dodatna podrška u učionici. IOP je važno sredstvo za nastavnike, jer im omogućava da prilagode svoja uputstva i aktivnosti specifičnim potrebama pojedinačnih učenika i pomaže da se osigura da svi učenici imaju priliku da uspeju i dostignu svoj puni potencijal.

Tokom vebinara dobićete jasna i detaljna uputstva o tome kako da napravite pedagoški profil učenika, planirate mere individualizacije i razvijete personalizovani program nastave i učenja. Takođe ćete naučiti kako da efikasno nadgledate i procenjujete napredak učenika na njihovim IOP-ima. Pored nastavnog sadržaja vebinara, dobićete i korisne materijale koji će vam pomoći u radu, kao što su obrasci i šabloni za kreiranje IOP-a.

Vebinar će sadržati kratak dnevni red u kojem se navode teme koje treba pokriti i vreme predviđeno za pitanja, tako da možete biti sigurni da ćete dobiti podršku koja vam je potrebna da biste uspeli u svom radu. Teme će uključivati pregled ključnih informacija o IOP-ima, uputstva o tome kako da povežete sadržaj IOP-a sa smislenim redosledom aktivnosti i uputstva o tome kako da pripremite i popunite IOP obrasce, sa objašnjenjima i primerima koji će vam pomoći razumeju proces. Na kraju vebinara, imaćete priliku da postavite sva pitanja koja imate o IOP-ima i da dobijete uputstva od prezentatora. Sve u svemu, ovaj vebinar je dragocena prilika da unapredite svoje znanje i veštine u dobrom planiranju za dodatnu obrazovnu podršku učenicima kroz korišćenje IOP-a.

Kratka agenda sa orijentacionim trajanjem tema, odnosno vremena predviđenog za pitanja

• Pravilnik o IOP-u – ključne informacije (20 min)
      • IOP obrasci za planiranje dodatne obrazovne podrške –  povezanost sadržaja, smisleni sled aktivnosti u planiranju podrške (10 min)
      • Izrada IOP-a – uputstva za izradu, popunjavanje obrazaca, pojašnjenja, primeri (60 min)
      • Pitanja učesnika (30 min)

• 6 do 10 prijavljenih – 5% popusta na ukupan iznos
  • od 11 do 20 prijavljenih – 10% popusta na ukupan iznos
  • preko 20 učesnika iz ustanove – 15% popusta na ukupan iznos

Datum: 02. februar 2023.

Vebinar se održava od 18-20h.

Vebinar je namenjen: vaspitačima, nastavnicima razredne nastave u osnovnim školama, nastavnicima predmetne nastave u osnovnim i srednjim školama, stručnim saradnicima, direktorima škola.

Dušanka Ćirović

Dušanka Ćirović u obrazovanju je već 28 godina, i radi u OŠ „Milutin i Draginja Todorović“ i Školskoj upravi u Kragujevcu.

Koautor je i/ili realizator akreditovanih programa obuka:

• Školsko razvojno planiranje
      • Samovrednovanje u funciji razvoja škole
      • Motivacija i psihološki principi učenja
      • Inkluzivno obrazovanje i individualni obrazovni plan

Učestvovala je kao realizator i/ili mentor u brojnim projektima u obrazovanju. Neki od njih su:

• Unapređivanje obrazovanja u Srbiji kroz razvoj Mreže podrške inkluzivnom obrazovanju
      • Podrška obrazovanju dece i učenika migranata/izbeglica na teritoriji RS MADAD 1
      • Nastavak podrške za povećanje i unapređenje kapaciteta za upravljanje migrantskom krizom u RS – MADAD 2
      • „Razvionica“- Podrška razvoju ljudskog kapitala i istraživanju.
      • Unapređivanje kvaliteta obrazovnog sistema Republike Srbije kroz unapređivanje efektivnosti sistema spoljašnjeg vrednovanja rada škola i razvoj horizontalnog učenja između škola (share)

Koautor je objavljenih knjiga:

• Priručnik „Školsko razvojno planiranje – put ka školi kakvu želimo“ , Ministarstvo prosvete RS.
      • Priručnik “Zbirka primera inkluzivne prakse”, Ministarstvo prosvete RS
      • Priručnik «Vodič za unapređivanje inkluzivne obrazovne prakse», Fond za otvoreno društvo, 2007.