Oblici komunikacije sa roditeljima

Edukacija obuhvata različite aspekte komunikacionog procesa tokom kojeg su nam sagovornici roditelji kako bismo uspešnije i konstruktivnije upravljali komunikacijom i iskustvom komunikacije (atmosfera i raspoloženje unutar komunikacione situacije).

Cilj edukacije je profesionalno razumevanje pretpostavki komunikacije s roditeljima, mogućih prepreka, smernica za vođenje razgovora, komunikacionih stilova, itd., kako bi se kroz to osnažile profesionalne komunikacione kompetencije

Vebinar je podeljen u dve celine, prvi deo vebinara će se održati  22. novembra od 18:30h, dok se drugi deo održava 23. novembra od 18:30h. Snimci vebinara biće dostupni 48h od momenta održavanja vebinara.

SADRŽAJ EDUKACIJE

1. ŠTA JE KOMUNIKACIJA

• Komunikacioni lanac
    • Principi komunikacije
    • Netačna uverenja o komunikaciji
    • Značaj i uloga neverbalne komunikacije

2. PRETPOSTAVKE KVALITETNE KOMUNIKACIJE S RODITELJIMA

• Odnos vaspitača/stručnog saradnika – roditelja
    • Profesionalne komunikacione veštine vaspitača i stručnog saradnika

3. OBLICI KOMUNIKACIJE O-O STRUČNJAKA I RODITELJA

• Direktni oblici komunikacije: roditeljski sastanak, “razgovor na kvaki”, individualni razgovor, razgovor vezan uz problematičnu situaciju, razgovor s roditeljima deteta s posebnim potrebama
    • Indirektni oblici komunikacije: kutak za roditelje, komunikacija putem IKT-a
    • Komunikacija izvan okvira

4. KAKO KOMUNICIRATI S RODITELJEM

• Pokretanje komunikacije – Kako motivisati roditelje za razgovor?
    • Priprema za komunikaciju (listovi za praćenje, razvojna mapa, beleške u zvaničnoj dokumentaciji)
  • Vaspitno-obrazovni stručnjak – profesionalac koji upravlja komunikacionim procesom

5. KOMUNIKACIONE VEŠTINE

• Postavljanje okvira i definisanje ciljeva

• Struktura komunikacije

• Šta izbegavati u komunikaciji s roditeljima

• Principi i smernice uspešne komunikacije

6. TEŠKOĆE U KOMUNIKACIJI

• Različiti sagovornici – profil roditelja/sagovornika u komunikaciji
    • Izazovni sagovornici

Datum: 22. i 23. novembra 2023.

Vebinar se održava oba dana od 18:30.

Prijavi se na vebinar:

Cena vebinara: RSD 3900,00

Upustvo za prijavu:
  1. Kliknite na tip prijave (pojedinačna ili prijava preko ustanove)
  2. Popunite prijavni formular
  3. Nakon par minuta stići će vam mejl sa podacima za uplatu
  4. Nakon što uplatite prijavu, pošaljite sliku uplatnice (ili screenshot ako plaćate online) na oc.kontiki@gmail.com

Najčešće postavljana pitanja:

Vebinar je namenjen: vaspitačima i stručnim saradnicima.

Upoznajte predavače:

Valentina Bolčević Novak

Valentina je završila dvostruki studije pedagogije i filozofije na Filozofskom fakultetu u Rijeci. Trenutno radi kao pedagog u DV Bambi Novi Marof.

Ona je autorka nekoliko stručnih članaka koji se bave temama kritičkog razmišljanja, vrednosti i mentalnog zdravlja dece. Takođe je mentor u UNICEF-ovom programu UPSHIFT i obučena je kao 3P mentor u okviru programa PoMoZi Da; takođe je prošla obuku za trenera Play Attention (PA).

Brankica Radovanović

Brankica Radovanović je diplomirala na studiju Predškolskog vaspitanja na Visokoj učiteljskoj školi u Splitu. Ona živi i radi u Solinu, gde brine o deci mlađeg uzrasta u Dečjem vrtiću "Cvrčak-Solin".

Pored svog posla kao vaspitačica, Brankica je dugogodišnji aktivni volonter u udruženju koje se bavi decom i odraslima sa Daunovim sindromom. U udruženju Sindrom Down 21 Split, ona je osnivač i vođa projekta “Kuhajmo zajedno”. U slobodno vreme, voli da pročita dobru knjigu i da se bavi fotografijom. Vreme provodi u prirodi, šetajući kilometrima sa svojim psom.