Primena principa finskog obrazovanja u redovnoj nastavi

Vebinar se bavi primenom principa finskog obrazovnog sistema u redovnoj nastavi. Polaznici će imati prilike da čuju kratak istorijat razvoja finskog obrazovnog sistema sa fokusom na poslednjih pedeset godina. Neuralgične tačke seminara tiču se učenja po fenomenu, co-teaching-a, i individualizacije u nastavi. Učesnicima će biti preneta iskustva podučavanja učenika po finskom modelu kako učenika Muzičke škole, gde predavač radi, tako i Filološke gimnazije u Beogradu, gde je predavač realizovao nastavnu praksu prema finskom modelu.

Teme:

1. Principi podučavanja u finskom obrazovnom sistemu
  2. Učenje po fenomenu i finski obrazovni sistem
  3. Co-teaching u nastavi: integrativna nastava i rad sa pripravnikom
  4. Individualizacija u nastavi i finski obrazovni sistem
  5. Primena principa finskog obrazovanog sistema u redovnoj nastavi srpskog jezika i književnosti

Datum: 11. septembar 2024.

Vebinar se održava od 18-19:30h.

Prijavi se na vebinar:

• 6 do 10 prijavljenih – 5% popusta na ukupan iznos
  • od 11 do 20 prijavljenih – 10% popusta na ukupan iznos
  • preko 20 učesnika iz ustanove – 15% popusta na ukupan iznos
Upustvo za prijavu:
  1. Kliknite na tip prijave (pojedinačna ili prijava preko ustanove)
  2. Popunite prijavni formular
  3. Nakon par minuta stići će vam mejl sa podacima za uplatu
  4. Nakon što uplatite prijavu, pošaljite sliku uplatnice (ili screenshot ako plaćate online) na oc.kontiki@gmail.com

Najčešće postavljana pitanja:

Vebinar je namenjen učiteljima, nastavnicima osnovnih i srednjih škola, stručnim saradnicima i direktorima škola

Upoznajte predavača:

Vladimir Perić

dr Vladimir B. Perić (1976, Šabac) doktorirao je na Filološko-umetničkom fakultetu u Kragujevcu. Profesor je srpskog jezika i književnosti u Muzičkoj školi „dr Miloje Milojević“. Radi kao savetnik, spoljni saradnik u Školskoj upravi u Kragujevcu.

Koautor je metodičke monografije: CLIL: Ambijent i projekat u nastavi srpskog/engleskog jezika i književnosti (CLIL: Ambience and Project Based Learning In Teaching Serbian / English Language And Literature) (2020). Član je finsko-srpskog društva Seura. Autor je i realizator više akreditovanih seminara i tribina iz oblasti obrazovanja. Vodio je SIG za nastavnike u Mensi.