• This event has passed.

Smernice za rad sa decom/učenicima sa poremećajem iz spektra autizma

03.04 @ 18:00 - 21:00

Vebinar #1: Smernice za rad sa decom/učenicima sa poremećajem iz spektra autizma

Autizam je složen razvojni poremećaj koji se obično javlja tokom prve tri godine života. Ispoljava se kroz probleme u senzornoj obradi, govoru, mišljenju i razumevanju socijalnih situacija. Zbog toga se ponašanje i odnos sa spoljašnjim svetom razvija drugačije.

Spektar autističnih poremećaja utiče na celokupan razvoj deteta, njegovo ponašanje i mogućnost za dalje napredovanje, zato je jedna vrlo kompleksna tema.

Opšti cilj:

Osposobljavanje vaspitača, učitelja, nastavnika i stručnih saradnika da prepoznaju poremećaje iz spektra autizma. Uspostavljanje adekvatnog pristupa u radu sa decom/učenicima sa autizmom, kako bi se na odgovarajući način odgovorilo na njihove obrazovne potrebe i zahteve.

Specifični cilj:

Uspostavljanje socio-emocionalne komunikacije na relaciji dete-dete; dete – vaspitač, učenik – nastavnik i razvoj adekvatnih odnosa.

• Obrazovanje učenika sa autizmom
  • Prilagođavanje prostora, nastavnih sredstava i kreiranje novih metoda rada
  • Nastavne metode podučavanja učenika sa autizmom
  • Pomoćne tehnologije koje se koriste kod učenika sa autizmom