Nastavnik kao refleksivni praktičar – metode i tehnike samovrednovanja rada nastavnika

Da li ste spremni da svoje podučavanje podignete na viši nivo? Predstojeći vebinar je osmišljen da osnaži edukatore poput vas da postanu efikasniji i upečatljiviji u učionici. Kroz detaljne diskusije o refleksivnosti i refleksivnoj praksi, steći ćete dublje razumevanje ključnih principa i praksi koje pokreću efektivnu nastavu i profesionalni razvoj.

Učešćem na ovom vebinaru, vi ćete:

• Poboljšati svoje nastavne veštine tako što ćete naučiti o definiciji i važnosti refleksivne prakse u kontekstu nastave
      • Razviti kvalitete refleksivnog praktičara, koji su neophodni za negovanje pozitivnog okruženja za učenje
      • Naučiti strategije za promovisanje refleksivnosti u učionici, što će vam pomoći da postanete efikasniji edukator
      • Biće vam predstavljeni primeri tehnika i metoda iz prakse
Ovaj vebinar je idealan za nastavnike osnovnih i srednjih škola, stručne saradnike i direktore škola koji su posvećeni unapređenju svoje nastavne prakse i pozitivnom uticaju na živote svojih učenika. Ne propustite ovu dragocenu priliku da svoju nastavu podignete na viši nivo – registrujte se odmah!

• 6 do 10 prijavljenih – 5% popusta na ukupan iznos
  • od 11 do 20 prijavljenih – 10% popusta na ukupan iznos
  • preko 20 učesnika iz ustanove – 15% popusta na ukupan iznos

Datum: 23.02.2023.

Vebinar se održava od 18-20h.

Vebinar je namenjen: nastavnicima razredne i predmetne nastave  u osnovnim školama, nastavnicima predmetne nastave u srednjim školama, stručni saradnici, direktori škola.

Dušanka Ćirović

Dušanka Ćirović, rođena 1956 god. U obrazovanju provela 28 godina radeći u OŠ „Milutin i Draginja Todorović“ i Školskoj upravi u Kragujevcu.

Koautor je i/ili realizator akreditovanih programa obuka:
• Školsko razvojno planiranje
• Samovrednovanje u funciji razvoja škole
• Motivacija i psihološki principi učenja
• Inkluzivno obrazovanje i individualni obrazovni plan
• Učestvovala je kao realizator i/ili mentir u brojnim projektima u obrazovanju. Neki od njih su:
• Unapređivanje obrazovanja u Srbiji kroz razvoj Mreže podrške inkluzivnom obrazovanju.
• Podrška obrazovanju dece i učenika migranata/izbeglica na teritoriji RS MADAD 1.
• Nastavak podrške za povećanje i unapređenje kapaciteta za upravljanje migrantskom krizom u RS – MADAD2.
• „Razvionica “- Podrška razvoju ljudskog kapitala i istraživanju.
• Unapređivanje kvaliteta obrazovnog sistema Republike Srbije kroz unapređivanje efektivnosti sistema spoljašnjeg vrednovanja rada škola i razvoj horizontalnog učenja između škola (share).
• Unapređenje kvaliteta obrazovanja uvođenjem završnih ispita na kraju srednjeg obrazovanja (projekat Državna matura).
• Unapređeni ravnopravni pristup i završavanje preduniverzitetskog obrazovanja za decu kojoj je potrebna dodatna obrazovna podrška „Učimo svi zajedno“.
Koautor je objavljenih knjiga:
• Priručnik „Školsko razvojno planiranje – put ka školi kakvu želimo“ , Ministarstvo prosveRS.
• Priručnik “Zbirka primera inkluzivne prakse”, Ministarstvo prosvete RS
• Priručnik «Vodič za unapređivanje inkluzivne obrazovne prakse», Fond za otvoreno društvo, 2007.