Hemija za vrtiće

Kroz navedeni vebinar upoznaćete hemiju na pomalo drugačiji, kreativniji, a ipak naučni način i moćićete da je prilagodite svom programu, primenite kroz različite projektne aktivnosti, a samim tim i decu upoznate sa ovom zanimljivom naukom.

U okviru vebinara čekaju vas sledeća naučna istraživanja:

1. Kisela avantura
2. Tim koji pobeđuje i snagu nam obezbeđuje- jod i so
3. Erupcija ukusa
4. Miriše pa me inspiriše
5. Bombonice rashladi se, ili se ugrej po želji!
6. Vodo druže, zadrži se što duže!
7. Naučni 3D otisak

Naučne igre:
1. U potrazi za atomima
2. Elementarijum
3. Hemijska zbrka
4. Nasmeši se kao proton
5. Hemijsko rukovanje
Kao dodatak za sve učesnike smo pripremili na poklon priručnik – “Hemijske poslastice”.

Kako izgleda kada cvet slavi rođendan? Da li možemo napraviti naučnu mašnu? Kako objasniti hemiju mentol bombona?

Odgovore na ova pitanja i ideje za aktivnosti, uz dodatak za jaslice – priču o limuni uz učešće fizike i umetnosti i priču o biljkama uz učešće biologije, daće vam Gospođica Hemija.

Datum: 13. jun 2024.

Vebinar se održava od 18-19:30h.

Prijavi se na vebinar:

• 6 do 10 prijavljenih – 5% popusta na ukupan iznos
  • od 11 do 20 prijavljenih – 10% popusta na ukupan iznos
  • preko 20 učesnika iz ustanove – 15% popusta na ukupan iznos
Upustvo za prijavu:
  1. Kliknite na tip prijave (pojedinačna ili prijava preko ustanove)
  2. Popunite prijavni formular
  3. Nakon par minuta stići će vam mejl sa podacima za uplatu
  4. Nakon što uplatite prijavu, pošaljite sliku uplatnice (ili screenshot ako plaćate online) na oc.kontiki@gmail.com

Najčešće postavljana pitanja:

Vebinar je namenjen: učiteljima i vaspitačima.

Utisci učesnika sa prethodnog vebinara:

Nesvakidasnje interesantan pristup raznim temama koje inače obradjujemo sa decom.

Predavač je izuzetan.
Deo predavanja o mumijama mi je posebno zabavan i ideja kako da se ova tema približi deci.

Povezivanje znanja,veština, predavač koji ima moć držanja pažnje, ideje

Bilo je veliko zadovoljstvo slušаti Dušicu. Ona je veliki poznavalac hemije i predavanje je obogatila zanimljivim primerima.

Upoznajte predavača:

Dušica Uđilović

Dušica Uđilović, nastavnik hemije, sa iskustvom u osnovnom i srednjem obrazovanju (uključujući gimnaziju i stručnu školu) u Velikom Gradištu. Takođe poseduje zvanje Master hemičara sa Hemijskog fakulteta Beograd, kao i titulu Master ekološkog analitičara sa Univerziteta Singidunum Beograd.

Sa više od 5 godina iskustva u oblasti obrazovanja i oko 6 godina u laboratorijskom radu, Dušica je ambiciozna, entuzijastična, odgovorna, kreativna i uvek spremna za saradnju. Njen profesionalni angažman je obeležen odgovornošću i savesnošću, čineći je izuzetno posvećenom svom radu.